26-04-2017

Zapisy na kursy

Zapisy na  Kursy i warsztaty tematyczne 2017/18, przyjmujemy mailem, telefonicznie lub  osobiście na zajęciach w studio. Prosimy o przemyślane zgłoszenia. Zapraszamy do nas!

10-04-2017

letnie warsztaty z rysunku i malarstwa

Są już terminy STUDIO LATO! zapraszamy do udziału - przyjmujemy zgłoszenia!

...więcej

• KURS ARCHITEKTURY WNĘTRZ, WZORNICTWA

Piotr Gędziorowski – prowadzący kurs Wzornictwo i architektura wnętrz
    • program
    • warsztaty
    • materiały potrzebne do zajęć
    • terminy zajęć, lokalizacja

prowadzący zajęcia architekt wnętrz Piotr Gędziorowski

Rok szkolny 2016/17

pierwsze zajęcia

• grupa piątkowa 30.09.2016
    • grupa sobotnia 1.10.2016

ostatnie zajęcia

• 2.06.2017
    • 3.06.2017

UWAGA: PRZYJMUJEMY ZGŁOSZENIA NA PRZYSZŁY ROK SZKOLNY OD 21 MARCA 2017

PROGRAM KURSU WZORNICTWA I ARCHITEKTURY WNĘTRZ

podstawy projektowania wnętrz oraz wzornictwa w zakresie których są:

1. techniki kształtowania form przestrzennych
    2. rysunek odręczny perspektywy
    3. zagadnienia barwy i światła
    4. podstawy projektowania przestrzennego i graficznego - designe'u

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kikerunkach architektura wnętrz oraz wzornictwo a w przyszłości do pracy jako projektant, twórca nowego wzornictwa lub architekt wnętrz.

Zajęcia mają charakter praktyczny, kształtowanie form przestrzennych z papieru i tektury oraz rysunki wykonywane są odręcznie. Podczas ćwiczeń uczniowie przeprowadzają analizę odnośnie kompozycji, techniki wykonania itp. co zmusza do samodzielnego myślenia i poszukiwania rozwiązań formalnych.

WARSZTATY

„Myślę kreatywnie, więc jestem projektantem”

kurs obejmuje również cykl interaktywnych warsztatów rozbudzających myślenie projektowe i kreatywność.

Podczas dynamicznych zajęć prowadzonych przez architekta wnętrz Jagodę Matyjewicz, absolwentkę SSA i ASP, obecnie, właścicielkę firmy projektowej Formiko Design poznacie czym jest myślenie projektowe w teorii i praktyce.

Dowiecie się jak mądrze a jednocześnie twórczo realizować zadania projektowe, nauczycie się myśleć jak designer. Poznacie teoretyczne podstawy procesu projektowego i ich zastosowanie w odniesieniu do realnych zagadnień.

Zajęcie prowadzone w formie warsztatów grupowych, z dużym naciskiem na indywidualną pracę intelektualną każdego z uczestników. Praca na zajęciach ma charakter przede wszystkim konceptualny, i jako taka stanowi uzupełnienie właściwego kursu prowadzonego przez arch. wnętrz Piotra Gędziorowskiego.

Są to zajęcia przede wszystkim przygotowujące i niezbędne do egzaminów wstępnych na wydziały architektury wnętrz, wzornictwa i scenografii.

MATERIAŁY POTRZEBNE DO ZAJĘĆ:

1. Kartony: biały i czarny w formacie A1 i B2
    2. nożyk i nożyczki
    3. szkicownik A4 lub A5
    4. ołówki miękkie B5 i więcej
    5. gumka do mazania
    6. papier biały,szary do rysowania oraz rozbudowany warsztat rysunkowy,

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA KURSÓW WZORNICTWA I ARCHITEKTURY WNĘTRZ

• czas trwania kursu w roku szkolnym 2016/2017 od 30.09.2016 do 27.05.2017
    • Zajęcia odbywają się w szkole rysunku i malarstwa SSA w Krakowie przy ul. Kasztelańska 27
    • wyłącznie w soboty 15.30 - 18.30
    • zalecamy rozpoczęcie nauki od początku trwania kursu ponieważ takie są wymogi programowe - zadania nie powtarzają się i stopień trudności się zwiększa wraz z trwaniem kursu.

po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs, oraz szczegółowe informacje. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów

Dlaczego warto zapisać się na nasz kurs architektury wnętrz i wzornictwa

Wszystkie otaczające nas przedmioty podlegają przeobrażeniom wizualnym zależnie od warunków w jakich się znajdują. Oddalenie ich od widza, światło, powietrze, kolor i wiele innych czynników wpływa na ich formę, wielkość, ostrość, wyrazistość, barwę/walor itd., program nauki rysunku perspektywy odręcznej wyjaśnia i uzasadnia te zjawiska.
    Właściwe interpretowanie obserwowanej rzeczywistości jest bezpośrednim wynikiem procesu patrzenia. Umieć rysować - to umiejętność postrzegania, którą kształtujemy w twórczym procesie nauki rysowania.
    Nie należy zapominać, iż oprócz zdobywania warsztatu, doskonalenia techniki i staranności wykonania zadań rysunkowych i makiet przestrzennych , niezwykle ważną jest praca twórcza i kreatywne podejście do niej. Na naszych zajęciach, szczególnie zwracamy uwagę na orginalne pomysły i orginalny sposób ich prezentacji.
    Naszym zadaniem jest również pokazanie i doradzenie jak w profesjonalny sposób przygotować portfolio, teczkę i - co jest nie mniej istotne - umiejętne jej zaprezentowanie.
    Po naszych kursach uczniowie z powodzeniem studiują zarówno architekturę wnętrz jak i wzornictwo na wyższych uczelniach bardzo dobrze sobie radząc, mając solidne przygotowanie, które otrzymali na naszych zajęciach.

Zapraszamy serdecznie na nasz kurs architektury wnętrz i wzornictwa w Krakowie >>

KURS ARCHITEKTURY WNĘTRZ, WZORNICTWA

Piotr Gędziorowski – prowadzący kurs Wzornictwo i architektura wnętrz
  • program