09-08-2017

Zapisy na kursy

Zapisy na  Kursy i warsztaty tematyczne 2017/18, przyjmujemy mailem, telefonicznie lub  osobiście na zajęciach w studio. Prosimy o przemyślane zgłoszenia. Zapraszamy do nas!

06-07-2017

letnie warsztaty z rysunku i malarstwa

W STUDIO LATO wszystkie miejsca zostały zarezerwowane!

...więcej

• O NAS

Jesteśmy najstarszą szkołą rysunku i malarstwa w Krakowie z 15 letnim doświadczeniem i niezliczonymi sukcesami w nauczaniu. Przez ten czas setki osób spełniło swoje marzenia o studiach artystycznych, rozwinęło swoje umiejętności plastyczne i wrażliwość artystyczną.

Nasze pracownie usytuowane są w wyjątkowo pięknej części Krakowa - na Salwatorze. Atmosfera pracowni sprzyja skupieniu i relaksowi. A bezpośrednie sąsiedztwo - tuż za drzwiami - z pracownią Mistrza Profesora Mariana Koniecznego , sprawia, że można poczuć się wyjątkowo bo jest to niepowtarzalne miejsce. Sam kontakt z Profesorem, wybitnym artystą jest też możliwy na warsztatach rzeźbiarskich, które organizujemy kilka razy w roku. Jest to niezapomniane doświadczenie i przeżycie móc pracować pod okiem tak znakomitego artysty, którego uczniowie obecnie są profesorami na Krakowskiej Akademii, również uznanymi artystami. Warsztaty odbywają się w autorskiej pracowni Mistrza!

Utrzymujemy wysoki poziom nauczania co gwarantuje skuteczność i efektywność działania. Pracujemy z najlepszymi i przekazujemy wiedzę uwzględniając indywidualne potrzeby każdego z uczestników. A są one zróżnicowane ze względu na poziom - program zajęć przygotowany jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych, dla hobbystów jak i dla kandydatów na wyższe uczelnie artystyczne. Dbamy o rozwój osobisty poprzez sztuki plastyczne i pomagamy odnaleźć własną drogę w przestrzeni artystycznej. Gościnnie zapraszamy artystów z krakowskiej ASP do prowadzenia zajęć.

W programie klasyczny rysunek i malarstwo, studyjny ogląd natury, ćwiczenia z wyobraźni, praca z modelem i kompozycjami. Uczymy rzetelnie warsztatu w rysunku, malarstwie, rzeźbie, grafice warsztatowej, projektowaniu. Proponujemy zajęcia regularne popołudniami i w soboty oraz okresowo warsztaty tematyczne a dla naszych uczniów jeszcze open studio, w którym możliwa jest samodzielna praca. Gwarantujemy komfortowe warunki pracy i wyjątkową atmosferę na zajęciach.

Zróżnicowana i atrakcyjna oferta zajęć skierowana jest do osób w różnym wieku: gimnazjum po wiek dojrzały. Pracujemy w małych grupach co umożliwia indywidualne podejście do każdego z uczestników.

Bardzo dbamy o odpowiednie przygotowanie się do egzaminów wstępnych na studia artystyczne: konsultacje, przeglądy, zadania dostosowane do potrzeb. Od osób zdecydowanych zdawać na uczelnie artystyczne wymagamy determinacji i zaangażowania - w połączeniu z naszym doświadczeniem gwarantuje to sukces i powodzenie. Możemy pochwalić się prawie stu procentową zdawalnością na uczelnie krajowe i zagraniczne. Nasi byli uczniowie już rozwijają swoje kariery artystyczne z czego jesteśmy bardzo dumni!

Oprócz zajęć manualnych dbamy o rozwój intelektualny i mamy propozycję dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z historii sztuki i sztuki współczesnej. Dobrze rozumiemy jak trudno dziś odbierać sztukę współczesną dlatego zadbaliśmy o najwyższy poziom nauczania dzięki któremu nie tylko można zdać maturę z historii sztuki z wysokim wynikiem, zdobyć sukcesy w olimpiadzie z tego przedmiotu ale też swobodnie i bez lęku rozumieć przestrzeń sztuki współczesnej.

W naszym studio panuje wyjątkowa atmosfera a pokolenia wychowanków spotykają się na organizowanych przez nas co roku ogniskach końcoworocznych w magicznym ogrodzie przy naszej pracowni na Ukrytej oraz w zimie na spotkaniach przedświątecznych. Niejednokrotnie znajomości zawarte w studio przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie i często procentują wspólnymi działaniami i współpracą artystyczną.

Bogata i zróżnicowana oferta zajęć zapewnia wyjątkowy charakter studia, gdzie każdy może wybrać coś dla siebie; malarstwo, rysunek, wzornictwo, architektura wnętrz, grafika warsztatowa, rzeźba, historia sztuki, sztuka współczesna to nasze propozycje - można wybrać dowolnie według własnych upodobań. Naszą ofertę kierujemy do osób chcących spróbować swoich sił, spełnić marzenia czy podjąć wyzwanie zdawania na uczelnie artystyczne. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sztuką właśnie z nami - przyjdź, czekamy na Ciebie i zapraszamy!

O NAS