PROWADZĄCE

Wykłady prowadzone są przez Panią Dr Monikę Rydiger historyka i krytyka sztuki, członkinię Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA. Pracuje w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie jako kurator w Galerii MCK. Pisze o sztuce współczesnej ze szczególnym uwzględnieniem rzeźby i architektury.

Wspólnie z Dr Moniką Rydiger zajęcia poprowadzi Helena Postawka-Lech, historyk sztuki, doktorantka w Instytucie Historii Sztuki UJ, gdzie pod kierunkiem dr. hab. Andrzeja Szczerskiego przygotowuje rozprawę doktorska poświęconą architekturze na granicach II RP. W polu jej zainteresowań badawczych leżą także architektura powojenna oraz szeroko pojęta popularyzacja sztuki. Pracuje w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie jako kurator wystaw i programów towarzyszących. Współpracuje regularnie z Małopolskim Instytutem Kultury i wydawnictwem DodoEditor. Obydwie Panie zapraszają do spotkania ze sztuką współczesną podczas środowych zajęć w naszym studio.

PROGRAM

Kurs omawia i tłumaczy zagadnienia sztuki współczesnej - modernistycznej i post modernistycznej oraz najnowszych trendów w sztuce. W programie dyskusje, projekcje filmów oraz uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych Krakowa. Obejmuje dzieje malarstwa, rzeźby, architektury i urbanistyki, Wykłady są ciekawie ilustrowane przeźroczami i skierowane są do osób chcących poszerzyć swoje zainteresowania w tej dziedzinie.  Aby uatrakcyjnić zajęcia niektóre lekcje odbywają się w przestrzeni miejskiej (np. w muzeach czy galeriach) również zapraszani są artyści na spotkania autorskie! Kurs bardzo pomaga a nawet jest niezbędny w przygotowaniu się do egzaminów na uczelnie artystyczne. (np na ASP w pierwszym etapie, w rozmowie przy składaniu teczki)

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

Czas trwania kursu w roku szkolnym 2017/2018 od 03.10.2018 do 27.04.2019.

Zajęcia odbywają się w środy od 18.30 do 20.30 przy ul. Kasztelańskiej 27, Kraków.
Również w "terenie" w krakowskich galeriach i muzeach sztuki współczesnej, wszystkie lekcje poza Kasztelańską są ustalane na bieżąco w czasie trwania kursu.