Kurs rysunku i malarstwa

Kurs architektury wnętrz i wzornictwa w Krakowie:

• program
  • warsztaty
  • materiały potrzebne do zajęć
  • terminy zajęć, lokalizacja

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kierunkach Architektura Wnętrz oraz Wzornictwo a w przyszłości do pracy jako projektant, twórca nowego wzornictwa lub architekt wnętrz.

Zajęcia mają charakter praktyczny, kształtowanie form przestrzennych z papieru i tektury oraz rysunki wykonywane są odręcznie. Podczas ćwiczeń uczniowie przeprowadzają analizę odnośnie kompozycji, techniki wykonania itp. co zmusza do samodzielnego myślenia i poszukiwania rozwiązań formalnych.

WARSZTATY

„Myślę kreatywnie, więc jestem projektantem”
kurs obejmuje również cykl interaktywnych warsztatów rozbudzających myślenie projektowe i kreatywność.

Podczas dynamicznych zajęć prowadzonych przez architekta wnętrz Jagodę Matyjewicz, absolwentkę SSA i ASP, obecnie, właścicielkę firmy projektowej Formiko Design poznacie czym jest myślenie projektowe w teorii i praktyce. Dowiecie się jak mądrze a jednocześnie twórczo realizować zadania projektowe, nauczycie się myśleć jak designer. Poznacie teoretyczne podstawy procesu projektowego i ich zastosowanie w odniesieniu do realnych zagadnień.

Zajęcie prowadzone w formie warsztatów grupowych, z dużym naciskiem na indywidualną pracę intelektualną każdego z uczestników. Praca na zajęciach ma charakter przede wszystkim konceptualny, i jako taka stanowi uzupełnienie właściwego kursu prowadzonego przez architekta wnętrz Piotra Gędziorowskiego.

Są to zajęcia przede wszystkim przygotowujące i niezbędne do egzaminów wstępnych na wydziały architektury wnętrz, wzornictwa i scenografii.

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

• Czas trwania kursu w roku szkolnym 2017/2018 od 16.09.2017 do 26.05.2018
  • Zajęcia odbywają się w szkole rysunku i malarstwa SSA w Krakowie
    ul. Kasztelańska 27
  • wyłącznie w soboty 15.30 - 18.30
  • należy rozpocząć naukę od początku trwania kursu ponieważ takie są wymogi programowe - zadania nie powtarzają się i stopień trudności wzrasta wraz z trwaniem kursu

Po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs, oraz szczegółowe informacje. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów.

MATERIAŁY

• Kartony: biały i czarny w formacie A1 i B2
  • nożyk i nożyczki
  • szkicownik A4 lub A5
  • ołówki miękkie B5 i więcej
  • gumka do mazania
  • papier biały, szary do rysowania oraz rozbudowany warsztat rysunkowy

Podstawy projektowania wnętrz oraz wzornictwa w zakresie których są:

1. Techniki kształtowania form przestrzennych
  2. Rysunek odręczny perspektywy
  3. Zagadnienia barwy i światła
  4. Podstawy projektowania przestrzennego i graficznego - designu

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kierunkach architektura wnętrz oraz wzornictwo, a w przyszłości do pracy jako projektant, twórca nowego wzornictwa lub architekt wnętrz.

Dlaczego warto zapisać się na nasz kurs architektury wnętrz i wzornictwa

Wszystkie otaczające nas przedmioty podlegają przeobrażeniom wizualnym zależnie od warunków w jakich się znajdują. Oddalenie ich od widza, światło, powietrze, kolor i wiele innych czynników wpływa na ich formę, wielkość, ostrość, wyrazistość, barwę/walor itd., program nauki rysunku perspektywy odręcznej wyjaśnia i uzasadnia te zjawiska.
Właściwe interpretowanie obserwowanej rzeczywistości jest bezpośrednim wynikiem procesu patrzenia. Umieć rysować - to umiejętność postrzegania, którą kształtujemy w twórczym procesie nauki rysowania.
Nie należy zapominać, iż oprócz zdobywania warsztatu, doskonalenia techniki i staranności wykonania zadań rysunkowych i makiet przestrzennych , niezwykle ważną jest praca twórcza i kreatywne podejście do niej. Na naszych zajęciach, szczególnie zwracamy uwagę na oryginalne pomysły i oryginalny sposób ich prezentacji.
Naszym zadaniem jest również pokazanie i doradzenie jak w profesjonalny sposób przygotować portfolio, teczkę i - co jest nie mniej istotne - umiejętne jej zaprezentowanie.
Po naszych kursach uczniowie z powodzeniem studiują zarówno architekturę wnętrz jak i wzornictwo na wyższych uczelniach bardzo dobrze sobie radząc, mając solidne przygotowanie, które otrzymali na naszych zajęciach.