Kurs rysunku i malarstwa

Na stronie (content):

 • Program/zarys ogólny
 • dla kogo kurs i co proponujemy
 • materiały do zajęć z rysunku
 • terminy zajęć
 • lokalizacja
 • dlaczego warto zapisać się na kurs rysunku i malarstwa

Jeśli chcesz spełnić marzenia, rozwinąć pasję i swoje umiejętności plastyczne pod okiem doświadczonych artystów pedagogów - zapraszamy! Studio prowadzimy od 2001 roku i od tego czasu nasi podopieczni uzyskali solidne podstawy znajomości warsztatu plastycznego, rozwinęli talenty i osiągnęli swoje cele. Pracujemy w sposób indywidualny i do współpracy zapraszamy gościnnie artystów wykładających na krakowskiej ASP i UP - Wydział Sztuki.

Kursy rysunku i malarstwa odbywają się w małych, dziesięcioosobowych grupach. Przyjmujemy osoby od szesnastego roku życia i dorosłe. Nie wymagamy doświadczenia plastycznego, pomagamy od podstaw osobom zupełnie początkującym. Zapewniamy indywidualny tok nauki oraz pełna opiekę pedagogiczna przez cały czas trwania kursu.

Kursantem naszej szkoły rysunku i malarstwa może być zarówno osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę ze sztuką jak i bardziej zaawansowana, chcąca doskonalić umiejętności a także poszukująca dobrej atmosfery do pracy twórczej. Nasze pracownie znajdują się w pięknej części Krakowa - na Salwatorze.

Wyjątkowe położenie zapewnia możliwość pracy w pełnym skupieniu, relaks i spokój - czyli wszystko to co jest niezbędne do pracy artystycznej. Oprócz regularnych kursów rysunku i malarstwa nasi uczniowie mogą skorzystać z tzw. Open Studio w te same dni tygodnia kiedy odbywają się zajęcia. Propozycja Open Studio jest przeznaczona wyłącznie dla naszych kursantów i daje możliwość samodzielnego rysowania i malowania w przestrzeni naszej pracowni na Ukrytej. Ta opcja jest wliczona w cenę kursu.

 

Kurs rysunku i malarstwa skierowany jest do osób, które mają na celu rozwój osobisty poprzez sztuki wizualne. Dlatego zapraszamy osoby chcące zrealizować swoje marzenia, podejmujące wyzwania i mające zamiar spróbować swoich sił w rysunku i malarstwie. Po ukończeniu kursu mogą realizować się artystycznie indywidualnie i niezależnie. Jednocześnie w czasie trwania kursu mogą zdecydować się na podjęcie studiów na wyższych uczelniach artystycznych, co zdarzało się niejednokrotnie w poprzednich latach.

Preferujemy osoby chcące zacząć u nas naukę ponieważ często zdarza się że niektórzy mają za sobą inne kursy rysunku i malarstwa a to blokuje rozwój, nabyte nawyki - często nie najlepsze - nie pozwalają na świeże podejście i otwarcie się na proces nauki przez nas proponowany. To są nasze doświadczenia z wielu lat pracy dlatego zwracamy na to uwagę, dziękujemy za zrozumienie.

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

Wszystkich którzy chcą dołączyć do nas prosimy o spotkanie i rozmowę w pracowni po uprzednim umówieniu się. Spotkanie jest niezbędnym i wymaganym warunkiem. Dopiero po nim możemy przyjąć zgłoszenie, prosimy o przemyślane decyzje ponieważ wymagana przy zapisie pierwsza rata za kurs: jest bezzwrotna a druga rata jest płatna na początku kursu.

Czas trwania kursu w roku szkolnym 2024/2025: pierwsze zajęcia 17.09.2024 ostatnie zajęcia 14.06.2025
Przyjmujemy zgłoszenia wyłącznie na cały rok szkolny,
nie ma opcji płatności miesięcznych ani żadnych innych poza tą która jest podana w cenniku.

UWAGA! w cenie wykupionego kursu jest nieograniczony dostęp do pracowni OPEN STUDIO - można z niej korzystać zawsze i wyłącznie w godzinach zajęć - w pozostałych dniach oprócz tego w którym chodzicie na kurs!

Po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy od razu maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs, oraz pozostałe szczegóły. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów.
Odpowiadamy natychmiast i również prosimy o szybką odp na naszą informację zwrotną. Tylko jeśli nasze warunki współpracy i propozycja odpowiada Ci zgłoś się - serdecznie zapraszamy.

603 915 537  / 693 859 247

 
JUŻ PRZYJMUJEMY ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/25!

Zapraszamy też na pozostałe kursy z naszej oferty. Sprawdźcie też naszą propozycję warsztatową (warsztaty tematyczne)

Szkoła rysunku i malarstwa SSA mieści się w pracowni przy ul. Ukrytej 29; kontakt

proponujemy zajęcia w godzinach popołudniowych od wtorku do piątku oraz w soboty do południa,
prosimy o określenie grupy/dnia lub dni tygodnia w których chcesz uczestniczyć w zajęciach:

 • wtorek     16.30 - 20:00,   
 • środa        16.30 - 20:00,
 • czwartek   16.30 - 20.00,
 • piątek        16.30 - 20:00,
 • sobota       10.00 - 13.30, 

Ilość miejsc ściśle ograniczona, w pracowni max 10 osób w grupie. Decyduje kolejność zgłoszeń, wstępne rezerwacje, które nie będą potwierdzone wpłatą pierwszej raty zostają anulowane. Z każdym zgłaszającym się na kurs umawiamy się na rozmowę i spotkanie w pracowni - to jest niezbędny warunek jeśli chce się do nas dołączyć. Zwłaszcza że nie organizujemy darmowych lekcji ani nie zapraszamy na próbne zajęcia na początku roku szkolnego. W okresie letnim organizujemy 4 - dniowe warsztaty STUDIO LATO - także odpłatne - z rysunku i malarstwa. Udział w nich może być okazją do sprawdzenia jak wyglądają zajęcia u nas.

Bardzo prosimy o przemyślane zgłoszenia - zanim zapadnie decyzja o wysłaniu go do nas prosimy sprawdzić warunki finansowania podane w cenniku. Podczas spotkania wypełniamy kartę zgłoszenia, zapoznajemy się i podpisujemy zgodę na warunki zawarte w regulaminie oraz udostępniamy grafik na cały rok szkolny i dostęp elektroniczny do Strefy Ucznia na naszej stronie. Jest to przestrzeń komunikacji w trakcie roku szkolnego z naszymi uczniami.

MATERIAŁY

 materiały potrzebne do nauki rysunku:

 • większa ilość papieru w różnych formatach: A4, A3, A2 i większy: B1 (100 x 70 cm), biały, szary itp, obowiązkowo przechowywany i noszony w teczce - tuby absolutnie wykluczone!!, teczka ma mieścić największy format: 100 x 70 cm, dobrze jest też mieć mniejszą teczkę mieszczącą format 50 x 70 cm - przyda się kiedy będziemy pracować na mniejszych formatach,
 • węgiel drzewny, ołówki, sztyfty rysunkowe, grafity, węgle,kredki, tusz (np z pędzelkiem) szare, czarne i pozostałe ulubione narzędzia rysunkowe,
 • gumka chlebowa i gumka zwykła do mazania
 • szkicownik A4 - przeznaczony wyłącznie do zajęć (oprócz tego szkicowniki osobiste jako osobne)
 • obowiązkowo należy mieć zawsze nożyk do papieru!
 • lakier do włosów - zastępuje droższą fiksatywę do utrwalania rysunków węglem

PROGRAM kursu rysunku w SSA

Kurs rysunku i malarstwa obejmuje min: studium postaci, aktu, postaci w ruchu, studium martwej natury, oryginalne zadania do indywidualnego rozwiązania oraz ćwiczenia z wyobraźni - rysunkowe i malarskie. Autorski program przygotowany na wyłączność dla SSA i chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapoznajemy Was od podstaw z technikami rysunkowymi i malarskimi takimi jak: ołówek, węgiel, tusz, pastele, tempera, akryl, olej. Chcemy uczyć nie tylko warsztatu i rzemiosła, ale przede wszystkim rozwijać Waszą wrażliwość artystyczną. Dlatego proponujemy ćwiczenia malarskie i rysunkowe, które polegają na wnikliwym obserwowaniu natury ale też na działaniach z wyobraźni. Przekazujemy nie tylko wskazówki techniczne dotyczące warsztatu ale przede wszystkim uczymy nieprzedmiotowego postrzegania natury, czyli widzenia poprzez kompozycję, światłocień, barwę. Naszym celem jest umożliwienie Wam odkrycia własnego potencjału i osobowości twórczej.

Stawiamy na rozwój osobisty poprzez rozwijanie uważności, zmysłu postrzegania, wnikliwej obserwacji wyrażonej poprzez rysowanie i malowanie. Pomagamy pokonać ograniczenia wynikające ze strachu, przełamywać nieśmiałość dzięki przyjaznej atmosferze i pracy w małych, kameralnych grupach. Dlatego nie wahaj się i dołącz do nas jeśli chcesz!

OPCJE GODZINOWE

Ilość zajęć miesięcznie do wyboru:
32 zajęcia w roku - jedne zajęcia trwają 4 godziny lekcyjne 1 raz w tygodniu
64 zajęć w roku - jedne zajęcia trwaja 4 godziny lekcyjne 2 razy w tygodniu

Dlaczego warto skorzystać z naszych kursów w Krakowie?

Szkoła rysunku SSA istnieję już od 2001 roku, w tym okresie wykształciliśmy dziesiątki osób, które dzięki naszym zajęciom rozwinęły swoją pasję i umiejętności plastyczne. Naszym uczniom gwarantujemy profesjonalną opiekę przez cały okres trwania kursów. Naszą kadrę tworzą artyści pedagodzy oraz wykładowcy akademiccy co zapewnia doskonałe przygotowanie zarówno osobom początkującym, jak i bardziej zaawansowanym. Kurs rysunku i malarstwa w Salwatorskim Studiu Artystycznym to nie tylko możliwość rozwoju i gwarancja twórczo spędzonego czasu, dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Zapraszamy serdecznie na nasz kurs rysunku i malarstwa w Krakowie