Kurs rysunku i malarstwa

Na stronie (content):

 • Program/zarys ogólny
 • dla przygotowujących się do egzaminów,
 • dla początkujących pasjonatów i hobbystów
 • Drawing and Painting Course in English
 • materiały na pierwsze zajęcia
 • terminy zajęć
 • lokalizacja
 • dlaczego warto zapisać się na kurs rysunku i malarstwa

Jeśli chcesz spełnić marzenia, rozwinąć pasję i swoje umiejętności plastyczne pod okiem doświadczonych artystów pedagogów - zapraszamy! Studio prowadzimy od 2001 roku i od tego czasu nasi podopieczni uzyskali solidne podstawy znajomości warsztatu plastycznego, rozwinęli talenty i osiągnęli swoje cele dostając się na wymarzone uczelnie w kraju i za granicą. Pracujemy w sposób indywidualny i do współpracy zapraszamy gościnnie artystów wykładających na krakowskiej ASP i UP - Wydział Sztuki.

Kursy rysunku i malarstwa odbywają się w małych, 10 osobowych grupach. Przyjmujemy osoby od 16 roku życia (od pierwszej klasy liceum) i dorosłe. Nie wymagamy doświadczenia plastycznego, pomagamy od podstaw osobom zupełnie początkującym. Zapewniamy indywidualny tok nauki oraz pełna opiekę pedagogiczna przez cały czas trwania kursu.

UWAGA! SA DOSTĘPNE OSTATNIE 2 MIEJSCA!

Kursantem naszej szkoły rysunku i malarstwa może być zarówno osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę ze sztuką jak i bardziej zaawansowana, chcąca doskonalić umiejętności a także poszukująca dobrej atmosfery do pracy twórczej. Nasze pracownie znajdują się w pięknej części Krakowa - na Salwatorze.

Wyjątkowe położenie zapewnia możliwość pracy w pełnym skupieniu, relaks i spokój - czyli wszystko to co jest niezbędne do pracy artystycznej. Oprócz regularnych kursów rysunku i malarstwa nasi uczniowie mogą skorzystać z tzw. Open Studio w te same dni tygodnia kiedy odbywają się zajęcia. Propozycja Open Studio jest przeznaczona wyłącznie dla naszych kursantów i daje możliwość samodzielnego rysowania i malowania w przestrzeni naszej pracowni na Ukrytej.

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Zapewniamy profesjonalną pomoc osobom chcącym przygotować się do egzaminów artystycznych.
Jeśli uczestnik zgłosi taką chęć oznacza to pracę nie tylko w czasie zajęć na kursie ale również:

 • regularne realizowanie samodzielnych prac rysunkowych i malarskich
 • konsultowanie ich z prowadzącymi zajęcia
 • prowadzenie szkicownika
 • określenie kierunku na jaki się chce zdawać w przypadku kiedy do egzaminu pozostaje jeden rok szkolny lub mniej

Z naszej strony oferujemy:

 • konsultacje, przeglądy, szeroko pojętą profesjonalną opiekę pedagogiczno-artystyczną
 • wybór prac do teczki, które są prezentacją w pierwszym etapie egzaminów na studia artystyczne
 • dostęp do materiałów pomocniczych i informacji na stronie Strefa Ucznia

WAŻNE! Od osób w programie przygotowawczym wymagamy samodzielnej pracy, absolutnego zaangażowania oraz regularnego konsultowania z nami, prezentowania prac i szkicowników. Prowadzenie szkicownika jest warunkiem udziału w kursie w tym trybie. Również obowiązkowy jest przegląd zimowy oraz składanie z nami teczki, portfolio, jest to dodatkowo płatne: 100 zł za dwa spotkania. Całą opłatę należy uregulować przy przeglądzie zimowym. Teczki komponujemy wyłącznie naszym kursantom i dla nich ta opcja jest obowiązkowa. Dlatego prosimy dobrze się zastanowić przy wyborze trybu nauczania ponieważ tej decyzji wymagamy od początku naszej współpracy i rozumiemy, ze konsekwentnie i z zaangażowaniem będziemy pracować przez cały okres trwania kursu.

KURS DLA PASJONATÓW, czyli hobbystów (osób początkujących)

Kurs skierowany jest do osób, które mają na celu rozwój osobisty poprzez sztuki wizualne. Dlatego zapraszamy osoby chcące zrealizować swoje marzenia, podejmujące wyzwania i mające zamiar spróbować swoich sił w rysunku i malarstwie. Po ukończeniu kursu mogą realizować się artystycznie indywidualnie i niezależnie. Jednocześnie w czasie trwania kursu mogą zdecydować się na podjęcie studiów na wyższych uczelniach artystycznych, co zdarzało się niejednokrotnie w poprzednich latach.

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

Czas trwania kursu w roku szkolnym 2018/2019: pierwsze zajęcia 18.09.2018 ostatnie zajęcia 15.06.2019 Zalecamy rozpoczęcie nauki od początku kursu ponieważ program tego wymaga - ćwiczenia nie powtarzają się. Zajęcia w dniach od wtorku do soboty.
Po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs, oraz szczegółowe informacje. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów. Odpowiadamy natychmiast.

O przyjęcie zgłoszenia po rozpoczęciu kursu pytaj telefonicznie, jest możliwość dołączenia do grupy jeśli jest miejsce.  Zapraszamy też na pozostałe kursy z naszej oferty. Sprawdźcie też naszą propozycję warsztatową (warsztaty tematyczne)

Szkoła rysunku i malarstwa SSA działa dwóch pracowniach: ul. Ukryta 29 i Kasztelańska 27; kontakt

 • koniecznie określ pracownię, grupę/dzień lub dni tygodnia w których chcesz uczestniczyć w zajęciach:

 

 • wtorek      16.30 - 20:00,  ul. Ukryta 29
 • środa        16.30 - 20:00,  ul. Ukryta 29
 • czwartek   16.30 - 20:00,  ul. Ukryta 29
 • piątek       16.30 - 20:00,  ul. Ukryta 29
 • piątek       16.30 - 20.00,  ul. Kasztelańska 27
 • sobota        9.00 - 12.30,  ul. Ukryta 29
 • sobota        9.00 - 12.30,  ul. Kasztelańska 27
 • sobota      13.00 - 16.30,  ul. Ukryta 29

Ilość miejsc ściśle ograniczona, w pracowni Ukryta 29 max 10 osób w grupie, w pracowni Kasztelańska 27 max 9 osób w grupie. (na Kasztelańskiej tylko 2 grupy w tygodniu, w piątek i w sobotę, grupa czwartkowa w tej pracowni tylko dla osób anglojęzycznych) Decyduje kolejność zgłoszeń, wstępne rezerwacje, które nie będą potwierdzone wpłatą wpisowego zostają anulowane.

MATERIAŁY

potrzebne na pierwsze zajęcia - niezależnie od tego kiedy w ciągu roku szkolnego dołączy się do kursu - prosimy przynieść materiały potrzebne do nauki rysunku:

 • bristol / papier w formacie 100 x 70 cm, oraz 50 x 70 cm, obowiązkowy przechowywany i noszony w teczce, która mieści ten format
 • węgiel drzewny
 • gumka chlebowa i gumka zwykła do mazania
 • szkicownik A4
 • ołówki, sztyfty, grafity miękkie B5 i więcej, nożyk do papieru
 • lakier do włosów - zastępuje droższą fiksatywę do utrwalania rysunków węglem

PROGRAM

Kurs rysunku i malarstwa obejmuje: studium postaci, aktu, postaci w ruchu, studium martwej natury, oryginalne zadania do indywidualnego rozwiązania oraz ćwiczenia z wyobraźni - rysunkowe i malarskie. Autorski program przygotowany na wyłączność dla SSA i chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapoznajemy Was od podstaw z technikami rysunkowymi i malarskimi takimi jak: ołówek, węgiel, tusz, pastele, tempera, akryl, olej. Chcemy uczyć nie tylko warsztatu i rzemiosła, ale przede wszystkim rozwijać Waszą wrażliwość artystyczną. Dlatego proponujemy ćwiczenia malarskie i rysunkowe, które polegają na wnikliwym obserwowaniu natury ale też na działaniach z wyobraźni. Przekazujemy nie tylko wskazówki techniczne dotyczące warsztatu ale przede wszystkim uczymy nieprzedmiotowego postrzegania natury, czyli widzenia poprzez kompozycję, światłocień, barwę.

Stawiamy na rozwój osobisty poprzez rozwijanie uważności, zmysłu postrzegania, wnikliwej obserwacji wyrażonej poprzez rysowanie i malowanie. Pomagamy pokonać ograniczenia wynikające ze strachu, przełamywać nieśmiałość dzięki przyjaznej atmosferze i pracy w małych, kameralnych grupach. Dlatego nie wahaj się i sprawdź jak się z nami pracuje!

OPCJE GODZINOWE

Ilość zajęć miesięcznie do wyboru:
16g/mies - 4 godziny lekcyjne 1 raz w tygodniu
32g/mies - 4 godziny lekcyjne 2 razy w tygodniu

Dlaczego warto skorzystać z naszych kursów?

Szkoła rysunku SSA istnieję już od 2001 roku, w tym okresie wykształciliśmy dziesiątki osób, które dzięki naszym zajęciom dostały się na wymarzone kierunki studiów oraz rozwinęły swoją pasję i umiejętności plastyczne. Naszym uczniom gwarantujemy profesjonalną opiekę przez cały okres trwania kursów. Naszą kadrę tworzą artyści pedagodzy oraz wykładowcy akademiccy co zapewnia doskonałe przygotowanie zarówno osobom początkującym, jak i bardziej zaawansowanym. Kurs rysunku i malarstwa w Salwatorskim Studiu Artystycznym to nie tylko możliwość przygotowania się do egzaminów wstępnych na ASP ale również gwarancja twórczo spędzonego czasu, dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Zapraszamy serdecznie na nasz kurs rysunku i malarstwa w Krakowie