Kurs rysunku i malarstwa

Na stronie:

 • Program/zarys ogólny
 • dla przygotowujących się do egzaminów,
 • dla początkujących pasjonatów i hobbystów
 • materiały na pierwsze zajęcia
 • terminy zajęć
 • lokalizacja
 • dlaczego warto zapisać się na kurs rysunku i malarstwa

Jeśli chcesz spełnić marzenia, rozwinąć pasję i swoje umiejętności plastyczne pod okiem doświadczonych artystów pedagogów - zapraszamy! Studio prowadzimy już 16 lat i przez ten czas nasi podopieczni uzyskali solidne podstawy znajomości warsztatu plastycznego, rozwinęli talenty i osiągnęli swoje cele dostając się na wymarzone uczelnie w kraju i za granicą. Pracujemy w sposób indywidualny i do współpracy zapraszamy gościnnie artystów wykładających na krakowskiej ASP.

Kursy rysunku i malarstwa odbywają się w małych, 10 osobowych grupach. Przyjmujemy osoby od 16 roku życia. Nie wymagamy doświadczenia plastycznego, pomagamy od podstaw osobom zupełnie początkującym. Zapewniamy indywidualny tok nauki oraz pełna opiekę pedagogiczna przez cały czas trwania kursu.

Kursantem naszej szkoły rysunku i malarstwa może być zarówno osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę ze sztuką jak i bardziej zaawansowana, chcąca doskonalić umiejętności a także poszukująca dobrej atmosfery do pracy twórczej. Nasze pracownie znajdują się w pięknej części Krakowa - na Salwatorze.

Wyjątkowe położenie zapewnia możliwość pracy w pełnym skupieniu, relaks i spokój - czyli wszystko to co jest niezbędne do pracy artystycznej. Oprócz regularnych kursów rysunku i malarstwa nasi uczniowie mogą skorzystać z tzw. Open Studio w te same dni tygodnia kiedy odbywają się zajęcia. Propozycja Open Studio jest przeznaczona wyłącznie dla naszych kursantów i daje możliwość samodzielnego rysowania i malowania w przestrzeni naszej pracowni na Ukrytej.

KURS PRZYGOTOWAWCZY

Zapewniamy profesjonalną pomoc osobom chcącym przygotować się do egzaminów artystycznych.
Jeśli uczestnik zgłosi taką chęć oznacza to pracę nie tylko w czasie zajęć na kursie ale również:

 • regularne realizowanie samodzielnych prac rysunkowych i malarskich
 • konsultowanie ich z prowadzącymi zajęcia
 • prowadzenie szkicownika
 • określenie kierunku na jaki się chce zdawać w przypadku kiedy do egzaminu pozostaje jeden rok szkolny lub mniej

Z naszej strony oferujemy:

 • konsultacje, przeglądy, szeroko pojętą profesjonalną opiekę pedagogiczno-artystyczną
 • wybór prac do teczki, które są prezentacją w pierwszym etapie egzaminów na studia artystyczne
 • dostęp do materiałów pomocniczych i informacji na stronie Strefa Ucznia

KURS DLA PASJONATÓW, czyli hobbystów (osób początkujących)

Kurs skierowany jest do osób, które mają na celu rozwój osobisty poprzez sztuki wizualne. Dlatego zapraszamy osoby chcące zrealizować swoje marzenia, podejmujące wyzwania i mające zamiar spróbować swoich sił w rysunku i malarstwie. Po ukończeniu kursu mogą realizować się artystycznie indywidualnie i niezależnie. Jednocześnie w czasie trwania kursu mogą zdecydować się na podjęcie studiów na wyższych uczelniach artystycznych, co zdarzało się niejednokrotnie podczas 16-letniego istnienia studia.

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

Czas trwania kursu w roku szkolnym 2017/2018: pierwsze zajęcia 12.09.2017 ostatnie zajęcia 9.06.2018 Zalecamy rozpoczęcie nauki od początku kursu ponieważ program tego wymaga - ćwiczenia nie powtarzają się.
Po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs, oraz szczegółowe informacje. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów. Odpowiadamy natychmiast.

WARUNKIEM PRZYJĘCIA NA KURS JEST WPŁATA BEZZWROTNEGO WPISOWEGO: 350 LUB 500 ZŁ W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEJ OPCJI GODZINOWEJ. WPISOWE NALEŻY WPŁACIĆ NAJPÓŹNIEJ 5 DNI OD WYSŁANIA ZGŁOSZENIA.

PROSIMY O PRZEMYŚLANE ZGŁOSZENIA - ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY NA CAŁY ROK SZKOLNY.

Szkoła rysunku i malarstwa SSA działa dwóch pracowniach: ul. Ukryta 29 i Kasztelańska 27; kontakt

 • wtorki 16.30 - 20:00, ul. Ukryta 29
 • środy 16.30 - 20:00, ul. Ukryta 29
 • czwartki 16.30 - 20:00 ul. Ukryta 29 i Kasztelańska 27
 • piątki 16.30 - 20:00, ul. Ukryta 29
 • soboty 9.00 - 12.30 ul. Ukryta 29 i Kasztelańska 27
 • soboty 13.00 - 16.30 ul. Ukryta 29

MATERIAŁY

potrzebne na pierwsze zajęcia - niezależnie od tego kiedy w ciągu roku szkolnego dołączy się do kursu - prosimy przynieść materiały potrzebne do nauki rysunku:

 • bristol / papier w formacie 100 x 70 cm, obowiązkowy przechowywany i noszony w teczce, która mieści ten format
 • węgiel drzewny
 • gumka chlebowa i gumka zwykła do mazania
 • szkicownik A4
 • ołówki, sztyfty, grafity miękkie B5 i więcej, nożyk do papieru
 • lakier do włosów - zastępuje droższą fiksatywę do utrwalania rysunków węglem

PROGRAM

Kurs rysunku i malarstwa obejmuje: studium postaci, aktu, postaci w ruchu, studium martwej natury, oryginalne zadania do indywidualnego rozwiązania oraz ćwiczenia z wyobraźni - rysunkowe i malarskie.

Zapoznajemy Was od podstaw z technikami rysunkowymi i malarskimi takimi jak: ołówek, węgiel, tusz, pastele, tempera, akryl, olej. Chcemy uczyć nie tylko warsztatu i rzemiosła, ale przede wszystkim rozwijać Waszą wrażliwość artystyczną. Dlatego proponujemy ćwiczenia malarskie i rysunkowe, które polegają na wnikliwym obserwowaniu natury ale też na działaniach z wyobraźni. Przekazujemy nie tylko wskazówki techniczne dotyczące warsztatu ale przede wszystkim uczymy nieprzedmiotowego postrzegania natury, czyli widzenia poprzez kompozycję, światłocień, barwę.

Stawiamy na rozwój osobisty poprzez rozwijanie uważności, zmysłu postrzegania, wnikliwej obserwacji wyrażonej poprzez rysowanie i malowanie. Pomagamy pokonać ograniczenia wynikające ze strachu, przełamywać nieśmiałość dzięki przyjaznej atmosferze i pracy w małych, kameralnych grupach. Dlatego nie wahaj się i sprawdź jak się z nami pracuje!

OPCJE GODZINOWE

Ilość zajęć miesięcznie do wyboru:
16g/mies - 4 godziny lekcyjne 1 raz w tygodniu
32g/mies - 4 godziny lekcyjne 2 razy w tygodniu

Dlaczego warto skorzystać z naszych kursów?

Szkoła rysunku SSA istnieję już od 2001 roku, w tym okresie wykształciliśmy dziesiątki osób, które dzięki naszym zajęciom dostały się na wymarzone kierunki studiów oraz rozwinęły swoją pasję i umiejętności plastyczne. Naszym uczniom gwarantujemy profesjonalną opiekę przez cały okres trwania kursów. Naszą kadrę tworzą artyści pedagodzy oraz wykładowcy akademiccy co zapewnia doskonałe przygotowanie zarówno osobom początkującym, jak i bardziej zaawansowanym. Kurs rysunku i malarstwa w Salwatorskim Studiu Artystycznym to nie tylko możliwość przygotowania się do egzaminów wstępnych na ASP ale również gwarancja twórczo spędzonego czasu, dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Zapraszamy serdecznie na nasz kurs rysunku i malarstwa w Krakowie