STUDIO LATO 2024

Nasza propozycja zajęć z rysunku i malarstwa jest przeznaczona dla osób od szesnastego roku życia, które chcą rozwijać swoje pasje artystyczne, uczyć się warsztatu i mają zainteresowania związane ze sztukami plastycznymi. Nie wymagamy doświadczenia - warsztaty są odpowiednie dla osób początkujących które chciałyby rozpocząć naukę rysowania i malowania. Indywidualne podejście do każdego uczestnika pozwala nam dostosować się do wymagań każdego z nich - również osób zaawansowanych które chcą rozwijać swoje umiejętności. W każdym z terminów są inne tematy - wybierz taki który jest dla Ciebie najbardziej interesujący.

Warsztaty letnie są dobrą okazją do sprawdzenia jak się z nami pracuje - udział w nich może pomóc podjąć decyzję o zapisie na kurs roczny rysunku i malarstwa w naszym Studio. Naszą szkołę prowadzimy od 22 lat i mamy ogromne doświadczenie w nauczaniu - oprócz nas warsztaty gościnnie będą również prowadzić artyści wykładowcy z ASP w Krakowie - zapewniamy wysoki poziom nauczania :)

Ilość miejsc ograniczona do dziesięciu osób w grupie - decyduje kolejność zgłoszeń i tylko wykupienie warsztatu gwarantuje rezerwację miejsca - prosimy o płatność w gotówce.

Zapraszamy do naszych pięknych i wyjątkowych pracowni na Salwatorze przy ul. Ukrytej 29 w Krakowie do wspólnej wakacyjnej przygody z rysunkiem i malarstwem!

 

TERMINY:

I.    4 - 7 LIPCA - 4 dni - 16 godzin warsztatowych

16.00 - 19.30 - GRUPA B (od czwartku do niedzieli - po południu) pierwsze 2 dni - rysunek, kolejne 2 dni - malarstwo, -

TEMAT WARSZTATÓW:  martwa natura - kompozycja - studium z tematem (oraz do wyboru praca z wyobraźnią na podst. tych kompozycji)

 

II.  11 - 14 LIPCA - 4 dni - 16 godzin warsztatowych

10 - 13.30 - GRUPA A  (od czwartku do niedzieli - do południa) pierwsze 2 dni - rysunek, kolejne 2 dni - malarstwo,

16.00 - 19.30 - GRUPA B (od czwartku do niedzieli - po południu) pierwsze 2 dni - rysunek, kolejne 2 dni - malarstwo,

TEMAT WARSZTATÓW: studium aktu - rysunek, portret - malarstwo - praca z modelem z natury

Zwracamy uwagę że pracujemy z modelem - obserwujemy żywego człowieka - nie uczymy ze zdjęć, żadnych tutoriali itp!

 

III.  18 - 21 LIPCA - 4 dni - 16 godzin warsztatowych

10 - 13.30 - GRUPA A  (od czwartku do niedzieli - do południa) pierwsze 2 dni - rysunek, kolejne 2 dni - malarstwo,

 

TEMAT WARSZTATÓW: studium martwej natury - znaczenie linii i plamy w rysunku, światła i koloru w malarstwie, do wyboru kompozycje z tematem

 

INWESTYCJA:  670 zł za 4 dni warsztatowe (16h)

 

MATERIAŁY:

będziemy wysyłać informacje przed warsztatem do każdej z grup - wiele materiałów dostaniecie od nas - szczegóły będą w mejlach :)

DO RYSUNKU:

Zapewniamy papier do rysunku! pozostałe materiały - warsztat rysunkowy uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Należy przygotować; narzędzia rysunkowe obowiązkowo - ołówki (od 2B do 8B) węgiel drzewny zwykły - nie prasowany! gumka zwykła, gumka chlebowa, tusz czarny, nożyk do papieru

dodatkowo ulubione narzędzia rysunkowe takie jak: sztyfty rysunkowe, prasowane typu pastele - również kolorowe, kredki, flamastry, pisaki, promarkery itp

DO MALARSTWA:

zapewniamy tekturki zagruntowane do szkiców malarskich i palety do mieszania farb! pozostałe materiały - warsztat malarski uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. 

Należy przygotować: podobrazie malarskie lub tablicę malarską w formacie 60 x 80 cm - może być gotowe kupione w sklepie plastycznym, farby akrylowe, pędzle do akryli, medium akrylowe, retarder do akrylu i szmatki z naturalnego materiału (np ze starego podkoszulka itp)
Jeśli już malujecie to przynieście ulubiony warsztat malarski :)

ZAPISY:

Aby zapisać się na warsztat wyślij zgłoszenie z: https://www.rysunek.edu.pl/zapisy#formularz

określ dokładnie który z terminów wybierasz oraz grupę w której chcesz uczestniczyć w zajęciach - zwróć uwagę na godziny - wybierz opcję do południa lub po południu.
W odpowiedzi na zgłoszenie, w mejlu zwrotnym zaprosimy Cię z wizyta do pracowni przy ul. Ukrytej 29 w celu wykupienia warsztatów - prosimy o przygotowanie wyliczonej kwoty 670 zł w gotówce. Osoby które są z poza miasta proszone są o napisanie o tym w zgłoszeniu - w odpowiedzi prześlemy dane i nr konta do przelewu. Preferujemy jednak płatność gotówkową.

Ilość miejsc ograniczona do dziesięciu osób w grupie  - decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty można wykupić również dla kogoś w prezencie - mamy kupony prezentowe - do odebrania podczas spotkania w pracowni przy okazji wykupienia warsztatu.

 

 

POZOSTAŁE PROPOZYCJE:

zapraszamy do sprawdzenia w zakładce WARSZTATY oraz na podstronach pozostałych naszych kursów następujących propozycji:

 

PRACA NA KOLE GARNCARSKIM - dowolny termin (po umówieniu się z nauczycielem)

 

serdecznie zapraszamy do udziału!