Kurs rysunku i malarstwa

Kurs architektury wnętrz i wzornictwa w Krakowie:

 • program
 • materiały potrzebne do zajęć
 • terminy zajęć, lokalizacja,
 • opłata (sprawdź cennik)

Prowadzący kurs architekt wnętrz Piotr Gędziorowski

 

Kurs przeznaczony jest dla wyłącznie osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. Przede wszystkim zapraszamy osoby chcące przygotować się do egzaminów ale też zainteresowane czysto hobbystycznie niżej opisanymi zagadnieniami.

Kurs prowadzony jest przez dwoje wykładowców z dużym doświadczeniem zawodowym: architektkę wnętrz Jagodę Matyjewicz i architekta wnętrz Piotra Gędziorowskiego. Stanowi solidne przygotowanie do studiów na wyższych uczelniach artystycznych na kierunkach projektowych takich jak wzornictwo lub architektura wnętrz, scenografia. Kurs ma charakter przygotowawczy - dzięki temu łatwo zdasz egzaminy wstępne na wyżej wymienione kierunki. Zakres kursu architektura wnętrz i wzornictwo obejmuje techniki kształtowania form przestrzennych, rysunek odręczny, podstawy projektowania przestrzennego oraz zagadnienia barwy i światła. Rozwija kreatywne myślenie przestrzenne. W trakcie realizowane są zadania które uczestnicy wykonują na miejscu. Część materiałów potrzebnych do nich jest w cenie kursu. Oprócz tego uczestnicy realizują i konsultują 3 swoje indywidualne projekty które znajdą się w portfolio. Te projekty należy w nim umieścić w przeciwieństwie do ćwiczeń wykonywanych na zajęciach.

Zanim podejmiesz decyzję o zapisaniu się na roczny kurs umów się z nami na spotkanie w pracowni. Możesz też jednorazowo wziąć udział w WARSZTACIE który pomoże Ci podjąć decyzję o zapisie. Ilość miejsc jest mocno ograniczona - dlatego zarówno na warsztacie jak i na kursie może być maksymalnie 12 osób! W trakcie zajęć pracujecie w pracowni przy Kasztelańskiej 27. Będziecie rysować, konstruować, (nawet rzeźbić) z różnych materiałów na wszystkich zajęciach.
Jednorazowe warsztaty są prowadzone okresowo a ich termin podajemy odpowiednio wcześniej w zakładce WARSZTATY

W okresie zimowym: w styczniu i lutym możliwe będą konsultacje online - ustali to grupa bezpośrednio z prowadzącymi zajęcia. Jesteście zobowiązani konsultować swoje indywidualne projekty, własne prace i pomysły przez cały okres trwania kursu.

 

Zajęcia mają charakter praktyczny, obejmują kształtowanie form przestrzennych z różnych materiałów a najczęściej z papieru i tektury. Na każdej lekcji także rysunek odręczny. Podczas ćwiczeń uczniowie przeprowadzają analizę odnośnie kompozycji, techniki wykonania itp. co zmusza do samodzielnego myślenia i poszukiwania rozwiązań formalnych. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kierunkach projektowych takich jak wzornictwo i architektura wnętrz a także przydatne są przyszłym studentom scenografii i rzeźby. W przyszłości pomagają w pracy projektantom, twórcom nowego wzornictwa,

 

prowadząca kurs architektka wnętrz Jagoda Matyjewicz

 

„Myślę kreatywnie, więc jestem projektantem”
kurs obejmuje zajęcia rozbudzające myślenie projektowe i kreatywność.

Podczas dynamicznych zajęć prowadzonych przez architektkę wnętrz Jagodę Matyjewicz, absolwentkę SSA i ASP, obecnie, właścicielkę firmy projektowej Formiko Design poznacie czym jest myślenie projektowe w teorii i praktyce. Dowiecie się jak mądrze a jednocześnie twórczo realizować zadania projektowe, nauczycie się myśleć jak designer. Poznacie teoretyczne podstawy procesu projektowego i ich zastosowanie w odniesieniu do realnych zagadnień.

Zajęcia prowadzone są z dużym naciskiem na indywidualną pracę intelektualną każdego z uczestników. Praca na zajęciach ma charakter przede wszystkim konceptualny mający na celu rozbudzić kreatywność każdego z uczestników.

Są to zajęcia przede wszystkim przygotowujące i niezbędne do egzaminów wstępnych na kierunki projektowe - wydziały wzornictwa, architektury wnętrz, scenografii i rzeźby.

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

 • Czas trwania kursu w roku szkolnym 2021/2022 od 02.10.21 - 04.06.22

  UWAGA! przyjmujemy już zapisy na nowy rok szkolny! decyduje kolejność zgłoszeń.

 • kurs trwa 6 miesięcy i odbywa się w dwóch blokach 3 - miesięcznych: od 02.10.2021 do 18.12.2021 oraz od 05.03.2022 do 04.06.2022

 • Zajęcia odbywają się w naszej pracowni przy ul. Kasztelańskiej 27 w Krakowie, wyłącznie w soboty od 16.30 do 19.00

 • należy rozpocząć naukę od początku trwania kursu ponieważ takie są wymogi programowe - zadania nie powtarzają się i stopień trudności wzrasta wraz z trwaniem kursu

INWESTYCJA:  (prosimy sprawdzić w cenniku)

 kurs 6 - miesięczny: 3700 zł

Po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów. W celu potwierdzenia rezerwacji miejsca na kursie wymagana wpłata pierwszej raty: 500 zł. Informacje o opłatach w cenniku. Prosimy o przemyślane decyzje - ilość miejsc w grupie ograniczona! Po wysłaniu zgłoszenia prześlemy dane i nr konta do przelewu osobom z poza Krakowa i okolic, pozostałych chętnych zapraszamy do pracowni, nie później niż w przeciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia. Każdą osobę chętną zapisać się na kurs zapraszamy wcześniej na spotkanie i rozmowę z nami w pracowni - spotkanie jest niezbędnym warunkiem przyjęcia na kurs.

 

MATERIAŁY  - potrzebne na pierwsze zajęcia i w ciągu roku szkolnego

 • Kartony: biały i czarny w formacie A1 i B2
 • nożyk i nożyczki
 • szkicownik A4 lub A5
 • ołówki miękkie B5 i więcej
 • gumka do mazania
 • papier biały, szary do rysowania oraz rozbudowany warsztat rysunkowy

PROGRAM

Podstawy projektowania wnętrz oraz wzornictwa w zakresie których są:

 1. Techniki kształtowania form przestrzennych
 2. Rysunek odręczny perspektywy
 3. Zagadnienia barwy i światła
 4. Podstawy projektowania przestrzennego i graficznego - designu

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kierunkach architektura wnętrz oraz wzornictwo, a w przyszłości do pracy jako projektant, twórca nowego wzornictwa lub architekt wnętrz.

Dlaczego warto zapisać się na nasz kurs architektury wnętrz i wzornictwa

Wszystkie otaczające nas przedmioty podlegają przeobrażeniom wizualnym zależnie od warunków w jakich się znajdują. Oddalenie ich od widza, światło, powietrze, kolor i wiele innych czynników wpływa na ich formę, wielkość, ostrość, wyrazistość, barwę/walor itd., program nauki rysunku perspektywy odręcznej wyjaśnia i uzasadnia te zjawiska.
Właściwe interpretowanie obserwowanej rzeczywistości jest bezpośrednim wynikiem procesu patrzenia. Umieć rysować - to umiejętność postrzegania, którą kształtujemy w twórczym procesie nauki rysowania.
Nie należy zapominać, iż oprócz zdobywania warsztatu, doskonalenia techniki i staranności wykonania zadań rysunkowych i makiet przestrzennych , niezwykle ważną jest praca twórcza i kreatywne podejście do niej. Na naszych zajęciach, szczególnie zwracamy uwagę na oryginalne pomysły i oryginalny sposób ich prezentacji.
Naszym zadaniem jest również pokazanie i doradzenie jak w profesjonalny sposób przygotować portfolio i jak je zaprezentować.
Po naszych kursach uczniowie z powodzeniem studiują na kierunkach projektowych takich jak wzornictwo, architektura wnętrz, scenografia, bardzo dobrze sobie radząc, mając solidne przygotowanie, które otrzymali na naszych zajęciach.