Warsztaty w SSA

Warsztaty to małe formy kursów - zajęć trwających dwa lub trzy dni mających na celu wprowadzenie w zagadnienia sztuki w odrębnych tematach. Są okazją do wypróbowania i rozwoju swoich możliwości twórczych oraz do spotkania się z wybitnymi twórcami, artystami którzy zgodzili się je dla nas przygotować i poprowadzić.

W naszej ofercie znajdziecie warsztaty:

  • Rzeźbiarskie - prowadzenie Filip Konieczny
  • Form przestrzennych do Architektury Wnętrz i Wzornictwa (okresowo) - prowadzenie Piotr Gędziorowski, Jagoda Matyjewicz
  • Grafika warsztatowa - prowadzenie Agnieszka Berezowska
  • Warsztaty projektowania: CIAŁO - UBIÓR - PRZESTRZEŃ - prowadzenie Dorota Morawetz
  • Rysunku i malarstwa - prowadzenie: Joanna Kaiser, Filip Konieczny, Agnieszka Sajda, Sebastian Wywiórski, Olga Ząbroń

 

WARSZTATY Z RYSUNKU I MALARSTWA PODCZAS FERII ZIMOWYCH LUTY 2018

 
przypominamy, że w okresie ferii szkolnych całe studio pracuje, są zajęcia regularne na wszystkich kursach i we wszystkich grupach. Warsztaty dopołudniowe są dodatkową propozycją.


W okresie ferii zimowych zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z rysunku i malarstwa! Autorskie zadania przygotują dla was i warsztaty poprowadzą gościnnie: rysunek Prof. Joanna Kaiser z Wydziału Grafiki ASP, malarstwo: Prof. Sebastian Wywiórski z Wydziału Sztuki UP. Zajęcia odbędą się w godzinach dopołudniowych, dwa dni rysunku i dwa dni malarstwa w każdym dniu po cztery godziny. Warsztat jest całością – nie ma możliwości wybrania tylko rysunku lub tylko malarstwa. Całość trwa 16 godzin i dla naszych uczniów jest w cenie 320 zł! Dla osób spoza studia cena 380 zł. Ilość w każdej z dwóch grup jest ograniczona do 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń a potwierdzeniem jest wpłata zaliczki bezzwrotnej w wysokości 100 zł, wyłącznie na zajęciach w gotówce do 20 stycznia 2018. Wyłącznie osoby nie mieszkające w Krakowie otrzymają w mejlu zwrotnym dane i numer konta do przelewu na który będzie można wpłacić zaliczkę. Zapraszamy do udziału zwłaszcza kandydatów chcących zdawać egzaminy pod koniec tego roku szkolnego czyli w czerwcu/lipcu 2018 oraz wszystkich którzy chcą w sposób twórczy spędzić okres ferii. 

TERMIN 1 : 12 - 15 LUTEGO 2018 GODZ. 10.00 – 14.00 - wszystkie miejsca zarezerwowane!

TERMIN 2: 19 - 22 LUTEGO 2018 GODZ. 10.00 – 14.00 - dostępne już tylko 3 miejsca!

 
MIEJSCE: pracownia przy ul. Ukrytej 29

 
WPŁATA bezzwrotnej zaliczki do 27 stycznia 2018 , 100 zł w gotówce wyłącznie na zajęciach, pozostałą kwotę 200 lub 280 zł należy wpłacić w pierwszym dniu warsztatu,


ZGŁOSZENIA: mejlowo; ssa@rysunek.edu.pl oraz telefonicznie: 603915537 lub bezpośrednio na zajęciach.

 

 

WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

Warsztaty rzeźbiarskie są częścią programu Studia w ramach dodatkowych WARSZTATÓW TEMATYCZNYCH. Przeznaczone dla uczestników regularnych zajęć jak i dla osób, których interesuje tylko to zagadnienie. Są okazją do przeżycia przygody z formą przestrzenną modelowaną w glinie. Tematem zadania będzie portret, ulepienie popiersia w glinie na podstawie obserwacji modela, praca z natury. Po zakończenie warsztatu zostanie wykonana dokumentacja fotograficzna, którą otrzyma każdy z uczestników i którą będzie mógł wykorzystać np. w swoim portfolio. Dokumentacja jest wliczona w cenę warsztatu.

PROWADZENIE: Filip Konieczny

TERMINY:

Warsztaty odbywają się w autorskiej pracowni rzeźbiarskiej Mistrza Mariana Koniecznego przy ul. Ukrytej 29. Każda edycja zawiera 8 godzin warsztatowych, po 4 godziny dziennie, zawsze w poniedziałek i wtorek od 16.00 do 20.00

1. EDYCJA: 6, 7 LISTOPADA 2017  - zakończone

2. EDYCJA: 4, 5 GRUDNIA 2017 - zakończone

3. EDYCJA: 5, 6 LUTEGO 2018 -  wszystkie miejsca zarezerwowane!

4. EDYCJA: 19, 20 MARCA 2018 - dostępne tylko 3 miejsca z 5 możliwych

5. EDYCJA: 23, 24 KWIETNIA 2018 - dostępne tylko 3 miejsca z 5 możliwych

CENA: 500 zł, dla uczestników naszych kursów 420 zł

zgłoszenia telefonicznie lub mejlowo - JUŻ MOŻNA WYSYŁAĆ LUB DZWONIĆ

Warsztaty płatne wyłącznie w gotówce. Wymagana wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca, można ją wpłacić na zajęciach, pozostałą kwotę należy wpłacić w gotówce w pierwszym dniu warsztatu. Osoby spoza Krakowa po wysłaniu zgłoszenia otrzymają dane do przelewu i nr konta na które należy wpłacić zaliczkę. Zapisy bezpośrednio na zajęciach, telefonicznie lub mejlowo.

W każdej edycji dostępne maksymalnie 5 miejsc!

WARSZTATY PROJEKTOWE

Warsztaty projektowe: CIAŁO - UBIÓR - PRZESTRZEŃ, ma za zadanie rozbudzić zainteresowanie dla szeroko pojętej kreacji ubraniowej. Zajęcia skierowane są do osób, które chcą sprawdzić swe predyspozycje w dziedzinie projektowania ubioru /kostiumu/, interesują się scenografią, kostiumem teatralnym bądź filmowym lub myślą o podjęciu studiów na kierunkach takich jak scenografia, wzornictwo czy projektowanie ubioru.

Temat zajęć: UBIÓR: GRANICA TERYTORIUM – ubiór wyznaczający granice przestrzeni personalnej, zakres ruchu, własne terytorium.
Warsztaty skoncentrują się na wyznaczeniu zakresu ciała oraz przestrzeni, którą za pomocą ubioru można oddzielić się od innych oraz próbie przełożenia zasugerowanych inspiracji na ubiór/kostium konstruowany w oparciu o geometryczne bryły i struktury 3D. Zastanowimy się nad tym w jaki sposób forma ubioru implikuje relacje jednostki z przestrzenią i innymi ludźmi.
Warsztaty przygotowała i prowadzi Dorota Morawetz – scenograf, kostiumograf, projektantka mody, stylistka, wykładowca w szkołach projektowania mody i kostiumu /SAPU i MSKiPU/.

Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe, dwa popołudnia z rzędu (czyli cały warsztat 8 godzin) - poniedziałkowe i wtorkowe, koszt 300 zł, a dla osób spoza studia 350 zł, wymagana wpłata zaliczki bezzwrotnej w wysokości 100 zł w gotówce na zajęciach z rysunku i malarstwa (można przyjść w godzinach tych zajęć) do 10 kwietnia, Wpłata bezzwrotnej zaliczki jest gwarancją rezerwacji miejsca na warsztacie. Pozostałą kwotę należy wpłacić w pierwszym dniu warsztatu w odliczonej kwocie.

TERMINY:

1.  21, 22 stycznia  - wszystkie miejsca zarezerwowane

2.   4, 5 marca - są dostępne miejsca, przyjmujemy zgłoszenia

MIEJSCE: pracownia przy ul. Ukrytej 29

CZAS: 16.00 - 20.00 niedziela i poniedziałek

Warsztaty projektowe