Utrzymujemy wysoki poziom nauczania co gwarantuje skuteczność i efektywność działania. Pracujemy z najlepszymi i przekazujemy wiedzę uwzględniając indywidualne potrzeby każdego z uczestników. A są one zróżnicowane ze względu na poziom - program zajęć przygotowany jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Dbamy o rozwój osobisty poprzez sztuki plastyczne i pomagamy odnaleźć własną drogę w przestrzeni artystycznej. Gościnnie zapraszamy artystów z krakowskiej ASP do prowadzenia zajęć.

Pracujemy w małych grupach

Zróżnicowana i atrakcyjna oferta zajęć skierowana jest do osób w różnym wieku: od liceum po wiek dojrzały. Pracujemy w małych grupach co umożliwia indywidualne podejście do każdego z uczestników. Dysponujemy przestronnymi pracowniami zapewniając komfort pracy w pięknym zakątku Krakowa - na Salwatorze.

SSA
istnieje od
2001

Nasza szkoła rysunku i malarstwa istnieje od 2001 roku. Przez ten czas wiele osób rozwinęło swoje umiejętności plastyczne i wrażliwość artystyczną. Proponujemy bogatą ofertę zajęć artystycznych: rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika warsztatowa, ceramika, zajęcia z projektowania i historię sztuki. Nasze pracownie usytuowane są w wyjątkowo pięknej części Krakowa - na Salwatorze. Atmosfera pracowni sprzyja skupieniu i relaksowi. A bezpośrednie sąsiedztwo - tuż za drzwiami - z pracownią Mistrza Profesora Mariana Koniecznego, sprawia, że można poczuć się wyjątkowo bo jest to niepowtarzalne miejsce. Odbywają się tam warsztaty rzeźbiarskie które organizujemy kilka razy w roku. Jest to niezapomniane doświadczenie i przeżycie móc rzeźbić w pracowni Mistrza - znakomitego artysty, którego uczniowie obecnie są profesorami na Krakowskiej Akademii, również uznanymi artystami. Również w tej przestrzeni ma swoje miejsce ceramika artystyczna.

W programie klasyczny rysunek i malarstwo, studyjny ogląd natury, ćwiczenia z wyobraźni, praca z modelem i kompozycjami. Uczymy rzetelnie warsztatu w rysunku, malarstwie, rzeźbie, grafice warsztatowej, ceramice artystycznej i projektowaniu. Proponujemy zajęcia regularne popołudniami i w soboty oraz okresowo warsztaty tematyczne a dla naszych uczniów jeszcze open studio, w którym możliwa jest samodzielna praca. Gwarantujemy komfortowe warunki pracy i wyjątkową atmosferę na zajęciach.

Oprócz zajęć manualnych dbamy o rozwój intelektualny i mamy propozycję dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z historii sztuki. Zadbaliśmy o najwyższy poziom nauczania dzięki któremu nie tylko można zdać maturę z historii sztuki z wysokim wynikiem, zdobyć sukcesy w olimpiadzie z tego przedmiotu ale też swobodnie i bez lęku rozumieć przestrzeń sztuki współczesnej. W naszym studio panuje wyjątkowa atmosfera a pokolenia wychowanków spotykają się na organizowanych przez nas co roku ogniskach - w magicznym ogrodzie przy naszej pracowni na Ukrytej oraz w zimie na spotkaniach przedświątecznych. Niejednokrotnie znajomości zawarte w studio przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie i często procentują wspólnymi działaniami i współpracą artystyczną.

Bogata i zróżnicowana oferta zajęć zapewnia wyjątkowy charakter studia, gdzie każdy może wybrać coś dla siebie; malarstwo, rysunek, wzornictwo, architektura wnętrz, grafika warsztatowa, rzeźba,ceramika i historia sztuki - to nasze propozycje - można wybrać dowolnie według własnych upodobań. Naszą ofertę kierujemy do osób chcących spróbować swoich sił, spełnić marzenia o rozwoju artystycznym. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę ze sztuką właśnie z nami - przyjdź, czekamy na Ciebie i zapraszamy!