Kurs rysunku i malarstwa

Kurs grafiki warsztatowej w Krakowie:

  • Program
  • materiały potrzebne do zajęć
  • czas i miejsce
  • zapisy

Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących jak i zaawansowanych ponieważ indywidualny tok nauczania zapewnia dostosowanie ćwiczeń do poziomu każdego uczestnika. Zapraszamy osoby od szesnastego roku życia, które chcą rozwijać swoją wrażliwość artystyczną poprzez podstawowe techniki graficzne, rysunek specjalnie przygotowany pod działania graficzne. Na kursie są realizowane techniki takie jak: żelotypia, monotypia, cyjanotypia, sucha igła, mokuhanga, sitodruk, fotodruk, linoryt czarno-biały i kolorowy i inne. Kurs prowadzi artystka graficzka wdłg autorskiej metody: Agnieszka Berezowska - absolwentka krakowskiej ASP, Wydziału Grafiki, członkini Grupy 13, uznana artystka z wieloma wystawami na koncie w kraju i za granicą.
Wiedzę którą tu zdobywacie można dalej pozyskiwać i rozwijać w wyższych szkołach artystycznych takich jak Akademie Sztuk Pięknych. Trzeba pamiętać, że grafika warsztatowa jest czymś wyjątkowym, niszowym i na swój sposób ekskluzywnym.
Wszystkie prace wykonane na kursie należą do was.
Dla osób które wezmą udział w czterech technikach oraz dla tych którzy w poprzednich latach również zrealizowali prace w wielu technikach wyjątkową atrakcją/bonusem jest wernisaż prac po zakończeniu wszystkich edycji warsztatowych, pod koniec roku szkolnego w naszej www.galeriaukryta.pl ! Reportaże z poprzednich wystaw możecie obejrzeć na stronie Galerii Ukryta. W poprzednich latach podczas takich wystaw nasi uczniowie odnosili sukcesy komercyjne sprzedając z powodzeniem swoje prace :)

 

Kurs malarstwa

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA 

Zajęcia będą odbywały się w pracowni przy ul. Kasztelańskiej 27 w Krakowie. 

TERMINY KURSÓW na rok szkolny 2024/25

EDYCJA JESIENNA 2024

 można wybrać udział w jednej, dwóch lub czterech technikach - patrz cennik

1 TECHNIKA:  żelotypia i monotypia (do południa w sb i nd) 21,22.09.2024

2 TECHNIKA:  sucha igła (po południu w sb i nd) 21,22.09.2024

 

3 TECHNIKA: linoryt (cz-b, kolor) (do południa w sb i nd) 19,20.10.2024

4 TECHNIKA:  cyjanotypia (po południu w sb i nd) 19,20.10.2024

 

5 TECHNIKA: mokuhanga - drzeworyt japoński  (do południa w sb i nd) 16,17.11.2024

6 TECHNIKA: sitodruk+fotodruk (po południu w sb i nd) 16,17.11.2024


na termin grudniowy będziemy przyjmować zgłoszenia dopiero kiedy wszystkie miejsca w tych technikach w poprzednich terminach zostaną zarezerwowane!

7 TECHNIKA: sucha igła (do południa w sb i nd) 07,08.12.2024

8 TECHNIKA:  linoryt (cz-b, kolor) (po południu w sb i nd) 07,08.12.2024

 CZAS PRACY: 

w warsztatach możemy brać udział weekendowo - sobota, niedziela:

1 technika to 8 h pracy w dwa do południa w sobotę i niedzielę: 9.00 - 13.00

2  technika to 8 h pracy w dwa popołudnia w sobotę i niedzielę:  15.00 - 19.00

 Podczas każdego ośmiogodzinnego spotkania artystka Agnieszka Berezowska wprowadza Was we wszystkie w/w techniki wdłg autorskiego pomysłu, czasem zaskakuje niespodziankami :)

Prace osób które wykupiły udział w czterech technikach oraz kontynuujących kurs (które w poprzednich latach pracowały w kilku technikach) wykonane na kursie pokażemy na wystawie na koniec roku - wernisaż jest zawsze w pierwszą niedziele czerwca o 17.00 w naszej Galerii Ukryta - to dodatkowy bonus - udział w wystawie jest bezpłatny - a na stronie galerii:

www.galeriaukryta.pl możecie zobaczyć fotorelację z poprzednich wydarzeń - gorąco zachęcamy!

 

W zgłoszeniu koniecznie podaj termin/grupę, w której chcesz uczestniczyć w zajęciach. Można zgłosić chęć udziału w jednej, dwóch lub w czterech technikach.
Odpowiadamy na zgłoszenie natychmiast proponując spotkanie w pracowni w celu wykupienia zajęć i oczekujemy równie szybkiej odpowiedzi.

dostępnych jest tylko 7 miejsc w każdej z edycji!

Aby kurs mógł się odbyć wymagana jest minimalna ilość uczestników: 5 osób, maksymalnie w grupie może być 7 osób.

INWESTYCJA:    W cenę wliczone są potrzebne materiały najwyższej jakości!  wykonane prace zabieracie ze sobą!

 Czekamy na osoby szczerze zainteresowane, które chcą z pasją zgłębiać tajniki warsztatu graficznego. Prosimy o przemyślane zgłoszenia, ilość miejsc jest bardzo ograniczona a opłata bezzwrotna. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

serdecznie zapraszamy!

Kurs rysunku

MATERIAŁY

są wliczone w cenę kursu!

 

 

 

 

Kurs rysunku