Kurs rysunku i malarstwa

Kurs grafiki warsztatowej w Krakowie:

  • Program
  • materiały potrzebne do zajęć
  • czas i miejsce
  • zapisy

Zajęcia przeznaczone są dla osób początkujących jak i zaawansowanych ponieważ indywidualny tok nauczania zapewnia dostosowanie ćwiczeń do poziomu każdego uczestnika. Zapraszamy osoby od 16 roku życia, które chcą rozwijać swoją wrażliwość artystyczną poprzez podstawowe techniki graficzne, rysunek specjalnie przygotowany pod działania graficzne takie jak: monotypia, odprysk i linoryt, linoryt wielobarwny, sucha igła, sitodruk i inne.

Kurs malarstwa

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

Zajęcia będą odbywały się w określone wcześniej poniedziałki i wtorki, od 16.00 do 20.00 w naszej pracowni przy ul. Kasztelańskiej 27 gdzie znajduje się również profesjonalna prasa graficzna z której uczestnicy będą korzystać w czasie lekcji.

TERMINY KURSÓW:

proponujemy udział w trzymiesięcznych kursach,

1. termin, grupa jesienna: od 2 października 2017 do 12 grudnia 2017

szczegółowe terminy zajęć dla grupy A:

2, 3 X,  9, 10 X,  6, 7 XI,  13, 14 XI,  4, 5 XII,  11, 12 XII (6 bloków 8-godzinnych, po 4 godz w poniedziałek i wtorek)


2. termin, grupa zimowa: od 15 stycznia 2018 do 27 marca 2018

szczegółowe terminy zajęć dla grupy B:

15,16 I,  29,30 I,  5,6 II,  26,27 II,  12 13 III,  26,27 III (6 bloków 8-godzinnych, po 4 godz w poniedziałek i wtorek) - dostępne już tylko 2 miejsca! Wernisaż i wystawa prac uczestników tej edycji 25 marca 2018, ul. Konfederacka 4, godz. 19.00

3 termin, grupa wiosenna: od 9 kwietnia 2018 do 5 czerwca 2018

szczegółowe terminy zajęć dla grupy C:

9,10 IV,  16,17 IV,  7,8 V,  14,15 V,  28,29 V,  4,5 VI (6 bloków 8-godzinnych, po 4 godz w poniedziałek i wtorek) - wszystkie miejsca zostały zarezerwowane!

Zajęcia w przeciągu 3 miesięcy odbędą się 6 razy w ośmiogodzinnych blokach warsztatowych ( jeden blok to dwa popołudnia czterogodzinne zawsze w poniedziałek i wtorek) W przeciągu każdych trzech miesięcy zajęcia odbywać się będą dwa tygodnie z rzędu w każdym miesiącu. Czyli 2 tygodnie zajęć i 2 tygodnie przerwy miedzy nimi. Razem daje nam to 48 godzin zajęć w każdym z trzech proponowanych terminów.

Atrakcją jest prezentacja prac uczestników kursu w przestrzeni publicznej - w zaprzyjaźnionej galerii/resteuracji :) Po zakończeniu każdego trzymiesięcznego kursu jest wernisaż i wystawa prac!

Aby kurs mógł się odbyć wymagana jest minimalna ilość uczestników: 6 osób, maksymalnie w grupie może być 8 osób. Można kontynuować naukę w następnym terminem np. B lub C lub we wszystkich trzech, wtedy opłata jest o 100 zł niższa za każdy kolejny.

Każdy trzymiesięczny kurs kosztuje 1400 zł. W cenę są wliczone wszystkie potrzebne materiały! Aby potwierdzić zgłoszenie należy wpłacić wpisowe - bezzwrotne w wysokości 400 zł, pozostałą kwotę czyli 1000 zł płaci się na początku kursu przed pierwszymi zajęciami. Czyli opłata wymagana jest z góry za całość. (Z rachunku wynika, że opłata za jeden ośmiogodzinny blok zajęć wynosi  233 zł, uwaga!nie można wziąć udziału tylko w jednym bloku ośmiogodzinnym!)

Czekamy na osoby szczerze zainteresowane, które chcą z pasją zgłębiać tajniki warsztatu graficznego. prosimy o przemyślane zgłoszenia, ilość miejsc jest bardzo ograniczona dlatego wskazane jest wcześniejsze zgłoszenie się. Już prowadzimy zapisy, można się zgłaszać, serdecznie zapraszamy!

Kurs rysunku

MATERIAŁY

są wliczone w cenę kursu!

JEDNORAZOWE WARSZTATY GRAFICZNE:

Proponujemy tylko dwa terminy jednorazowych warsztatów graficznych - tak aby osoby zainteresowane kursem trzymiesięcznym mogły sprawdzić naszą ofertę zanim się zapiszą. Dlatego w ramach tej promocji 200 zł z ceny za warsztat pojedynczy będzie wliczona w cenę kursu!

PROGRAM

  • Teoretyczne i praktyczne poznawanie podstaw graficznego warsztatu będzie prowadzić według autorskiego programu artysta grafik Agnieszka Berezowska
  • Oprócz zadań rysunkowych i graficznych w czasie zajęć przewiduje się korekty indywidualne oraz przeglądy zbiorowe, omówienia i pokazy. Więcej dowiecie się w trakcie zajęć, które proponujemy Wam z powodu ogromnego zainteresowania tą dziedziną sztuki.
  • Wstęp do grafiki warsztatowej - jaki tu proponujemy - daje możliwość otwartego rozwoju w różnych kierunkach plastycznych, będzie niezbędny dla osób chcących rozwijać swoje pasje i wrażliwość plastyczną w przyszłości na studiach artystycznych w kraju i za granicą - nie tylko na wydziale grafiki ale i na każdym innym gdzie bogata znajomość warsztatu jest niezbędna (np. kierunki: projektowanie, projektowanie graficzne, animacja itp.)

Jednak te wyjątkowe zajęcia nie są przeznaczone wyłącznie dla osób przygotowujących się na studia, czekamy również na osoby które pragną wyłącznie amatorsko i hobbystycznie zapoznać się ze światem sztuki poprzez wyżej opisane zadania. Ponieważ jak wyżej było napisane - dobór tematów zadań pozwoli na podjęcie pracy niezależnie od stopnia zaawansowania uczestników a indywidualne podejście do każdego z nich zapewnia komfort pracy na najwyższym poziomie.

Kurs rysunku

TERMINY:

  • 18, 19 września 2017
  • 8, 9 stycznia 2018

dostępne maksymalnie 8 miejsc w każdej edycji


CENA:

320 zł  uwaga! - 200 zł z tej opłaty zostanie wliczone w cenę jeśli uczestnik po warsztacie zdecyduje się na kurs trzymiesięczny!

Wymagana wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł w celu potwierdzenia rezerwacji miejsca, można ją wpłacić na zajęciach, pozostałą kwotę należy wpłacić w gotówce w pierwszym dniu warsztatu. Osoby spoza Krakowa po wysłaniu zgłoszenia otrzymają dane do przelewu i nr konta na które należy wpłacić zaliczkę. Zapisy bezpośrednio na zajęciach, telefonicznie lub mejlowo.