Kurs rysunku i malarstwa

Kurs architektury wnętrz i wzornictwa w Krakowie:

• program
  • warsztaty
  • materiały potrzebne do zajęć
  • terminy zajęć, lokalizacja

Kurs przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. Zapraszamy osoby chcące przygotować się do egzaminów oraz zainteresowane czysto hobbystycznie niżej opisanymi zagadnieniami.

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kierunkach projektowych takich jak wzornictwo i architektura wnętrz a także przydatne są przyszłym studentom scenografii i rzeźby. W przyszłości pomagają w pracy projektantom, twórcom nowego wzornictwa,

Zajęcia mają charakter praktyczny, obejmują kształtowanie form przestrzennych z papieru i tektury oraz z rysunku odręcznego. Podczas ćwiczeń uczniowie przeprowadzają analizę odnośnie kompozycji, techniki wykonania itp. co zmusza do samodzielnego myślenia i poszukiwania rozwiązań formalnych. Rozwijają wyobraźnię przestrzenną,

WARSZTATY

„Myślę kreatywnie, więc jestem projektantem”
kurs obejmuje również cykl interaktywnych warsztatów rozbudzających myślenie projektowe i kreatywność.

Podczas dynamicznych zajęć prowadzonych przez architekta wnętrz Jagodę Matyjewicz, absolwentkę SSA i ASP, obecnie, właścicielkę firmy projektowej Formiko Design poznacie czym jest myślenie projektowe w teorii i praktyce. Dowiecie się jak mądrze a jednocześnie twórczo realizować zadania projektowe, nauczycie się myśleć jak designer. Poznacie teoretyczne podstawy procesu projektowego i ich zastosowanie w odniesieniu do realnych zagadnień.

Zajęcie prowadzone w formie warsztatów grupowych, z dużym naciskiem na indywidualną pracę intelektualną każdego z uczestników. Praca na zajęciach ma charakter przede wszystkim konceptualny, i jako taka stanowi uzupełnienie właściwego kursu prowadzonego przez architekta wnętrz Piotra Gędziorowskiego.

Są to zajęcia przede wszystkim przygotowujące i niezbędne do egzaminów wstępnych na wydziały wzornictwa, architektury wnętrz, scenografii i rzeźby.

TERMINY ZAJĘĆ, LOKALIZACJA

• Czas trwania kursu w roku szkolnym 2018/2019 od 29.09.2018 do 08.06.2019UWAGA! można jeszcze dołączyć do grupy po rozpoczęciu kursu, jest ostatnie wolne miejsce! zadzwoń, zapytaj,
  • Zajęcia odbywają się w naszej pracowni przy ul. Kasztelańskiej 27 w Krakowie, wyłącznie w soboty 15.30 - 18.30

• należy rozpocząć naukę od początku trwania kursu ponieważ takie są wymogi programowe - zadania nie powtarzają się i stopień trudności wzrasta wraz z trwaniem kursu

Po przyjęciu zgłoszenia wysłanego przez formularz zgłoszeniowy wyślemy maila zwrotnego z informacją potwierdzającą przyjęcie na kurs. Formularz można również wykorzystać jako kontakt w razie dodatkowych pytań nt. kursów. W celu potwierdzenia rezerwacji miejsca na kursie wymagana wpłata bezzwrotnego wpisowego w wysokości 400 zł. Informacje o opłatach w cenniku. Dlatego prosimy o przemyślane zgłoszenia - ilość miejsc w grupie ograniczona więc decyduje kolejność ich wysyłania. Po wysłaniu zgłoszenia prześlemy dane i nr konta do przelewu osobom z poza Krakowa i okolic, pozostałych chętnych zapraszamy z wpisowym do pracowni, nie później niż w przeciągu tygodnia od wysłania zgłoszenia.

MATERIAŁY

• Kartony: biały i czarny w formacie A1 i B2
  • nożyk i nożyczki
  • szkicownik A4 lub A5
  • ołówki miękkie B5 i więcej
  • gumka do mazania
  • papier biały, szary do rysowania oraz rozbudowany warsztat rysunkowy

Podstawy projektowania wnętrz oraz wzornictwa w zakresie których są:

1. Techniki kształtowania form przestrzennych
  2. Rysunek odręczny perspektywy
  3. Zagadnienia barwy i światła
  4. Podstawy projektowania przestrzennego i graficznego - designu

Podczas zajęć poznacie zasady konstrukcji, podstawy perspektywy i postrzegania formy w przestrzeni. Przekonacie się co można zrobić ze zwykłego kawałka papieru, zmieniając go za pomocą wyobraźni w atrakcyjną formę. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie i wyobraźnię przestrzenną i nie wiele maja wspólnego z "dekorowaniem wnętrz" czy z "rzemiosłem artystycznym". Przygotowują do studiów na kierunkach architektura wnętrz oraz wzornictwo, a w przyszłości do pracy jako projektant, twórca nowego wzornictwa lub architekt wnętrz.

Dlaczego warto zapisać się na nasz kurs architektury wnętrz i wzornictwa

Wszystkie otaczające nas przedmioty podlegają przeobrażeniom wizualnym zależnie od warunków w jakich się znajdują. Oddalenie ich od widza, światło, powietrze, kolor i wiele innych czynników wpływa na ich formę, wielkość, ostrość, wyrazistość, barwę/walor itd., program nauki rysunku perspektywy odręcznej wyjaśnia i uzasadnia te zjawiska.
Właściwe interpretowanie obserwowanej rzeczywistości jest bezpośrednim wynikiem procesu patrzenia. Umieć rysować - to umiejętność postrzegania, którą kształtujemy w twórczym procesie nauki rysowania.
Nie należy zapominać, iż oprócz zdobywania warsztatu, doskonalenia techniki i staranności wykonania zadań rysunkowych i makiet przestrzennych , niezwykle ważną jest praca twórcza i kreatywne podejście do niej. Na naszych zajęciach, szczególnie zwracamy uwagę na oryginalne pomysły i oryginalny sposób ich prezentacji.
Naszym zadaniem jest również pokazanie i doradzenie jak w profesjonalny sposób przygotować portfolio i jak je zaprezentować.
Po naszych kursach uczniowie z powodzeniem studiują na kierunkach projektowych takich jak wzornictwo, architektura wnętrz, scenografia, bardzo dobrze sobie radząc, mając solidne przygotowanie, które otrzymali na naszych zajęciach.